Niemieccy hodowcy już to wiedzą

DESICAL® 100% NATURY 

Desical® to preparat dezynfekujący,
który wpływa pozytywnie na efektywność hodowli

DESICAL® to specjalistyczny preparat, którego regularne stosowanie na podłoże zapewnia optymalne warunki higieniczne w hodowli bydła. Ten naturalny środek do suchej dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich jest rewolucyjną metodą dbania o higienę bydła mlecznego w porównaniu ze stosowanym wcześniej wapnem. DESICAL® wykazuje silne działanie wiruso- i bakteriobójcze oraz profilaktyczne przy jednoczesnym zachowaniu składu skomponowanego wyłącznie z przyjaznych naturze składników mineralnych. 

 

Ze względu na fakt, że bydło mleczne znaczną część swojego czasu spędza leżąc w kojcach, szczególnie narażone jest na oddziaływanie zarazków i zarodków środowiskowych, które dostają się do wymion poprzez przewód brodawki sutkowej. Zastosowanie standardowego wapna o wysokim pH powoduje wiele problemów skórnych u zwierząt. Dlatego aby uniknąć nieprzewidzianych strat ekonomicznych, hodowcy powinni zwracać szczególną uwagę na higienę boksów, w których przebywają zwierzęta oraz stosować bezpieczne dermatologicznie środki dezynfekujące, takie jak preparat DESICAL®, który jak widać na poniższym wykresie skutecznie redukuje ilość zarazków na skórze brodawki.

Jak wykazują testy DLG Fokus, aplikacja preparatu  DESICAL® niweluje środowisko pomnażania się patogenicznych zarazków w okolicy wymion bydła mlecznego i redukuje występowanie groźnych drobnoustrojów.

Znak jakości DLG, specjalistycznego ośrodka w Niemczech, posiadającego akredytowane i notyfikowane przez UE laboratoria badawcze, otrzymują wyłącznie produkty poddane szczegółowemu badaniu pod kątem właściwości określających wartość i jakość preparatów.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich zwierząt

DESICAL®, naturalny środek dezynfekcyjny dedykowany do zastosowania w pomieszczeniach inwentarskich hodowli bydła, to sypki preparat oparty na wapnie dolomitowym oraz związkach magnezu (Ca(OH)2, Mg(OH)2, CaCO3, MgCO3 i inne składniki mineralne). Tworzy on trwały materac wapniowo-słomiany bardzo istotny w boksach głębokich, służy do posypywania boksów wysokich w oborach wolnostanowiskowych u bydła mlecznego oraz stosowany jest jako środek higieniczny do posypywania korytarzy komunikacyjnych.

 

DESICAL® skutecznie zwalcza wirusy, bakterie, pasożyty i insekty, a także zapobiega rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych.

 

Stosowany w połączeniu z matami gumowymi na legowiskach dla bydła, pozwala całkowicie wyeliminować ścielenie. Tworzy warstwę oddzielającą ciało zwierzęcia od powierzchni maty, wchłania pot i zapobiega powstawaniu odparzeń.

DESICAL® od lat posiada stabilną pozycję lidera wśród hodowców bydła na rynku niemieckim. Satysfakcja hodowców jest najbardziej wiarygodnym potwierdzeniem skuteczności preparatu: roczna sprzedaż preparatu DESICAL® na terenie Niemiec sięga 20 tys. ton produktu.

Wymieniany jest na liście środków mających zastosowanie w produkcjach przyjaznych naturze FIBL. Jako substancja wysoko zasadowa, w połączeniu z wodą, tworzy nieagresywne dla skóry zwierząt substancje alkaiczne (tolerancja dla skóry potwierdzona została w testach dermatologicznych przez Towarzystwo Weterynaryjne Tiergesundheitsdienst Bayern e.V.). Skuteczności preparatu DESICAL® wobec mikrobów dowodzą również specjalistyczne testy DLG (2017).

Istotnym walorem inwestycyjnym preparatu jest fakt, iż DESICAL® nie powoduje rezystencji. Możliwość jego zastosowania nie ogranicza się do pomieszczeń inwentarskich, równie skutecznie pozwala zapewnić higienę bydła w porodówkach, izolatkach oraz środkach transportu.

Dlaczego pH preparatu DESICAL® eliminuje rozwój bakterii?

Pomniejszy schemat pokazuje, że wszystkie patogenne bakterie potrzebują do swojego rozwoju środowiska o bardzo szerokim odczynie pH w zakresie od 4 do 9. Stosowanie produktu DESICAL® powoduje długotrwałe podwyższenie pH do 14, co stanowi wartość śmiertelną dla większości drobnoustrojów chorobotwórczych. Z pomocą produktu DESICAL® można zwalczać, groźne zakażenia wymion, które wywołane są przez różnego rodzaju bakterie (e.coli), mogące stanowić zagrożenie dla życia zwierząt.

Dodatkowe zalety zastosowania preparatu DESICAL®

zmniejsza ilość drobnoustrojów chorobotwórczych (utrzymuje wysokie pH 14, uniemożliwiające rozwój drobnoustrojów)

zmniejsza zachorowalność na mykoplazmozę cieląt przy obniżaniu zapalenia koronek przy racicach i szpary międzyracicznej (zanokcicy)

posiada zdolność osuszania podłoża oraz pozwala na zastosowanie na różnego typu podłożach związanych z hodowlą bydła

pozytywny wpływ na strukturę gleby – w połączeniu z obornikiem lub gnojowicą wykazuje korzystne właściwości jako nawóz organiczny

znajduje zastosowanie w suchej dezynfekcji racic bydła, wpływając na polepszenie konsystencji rogu racicznego 


cechuje się długim okresem skutecznego oddziaływania oraz neutralizuje uciążliwy zapach amoniaku i siarkowodoru
 


posiada certyfikację specjalistyczną z zakresu dermatologii i alergologii w kontekście oddziaływania na skórę człowiekama pozytywny wpływ na ściółkę legowiskową, którą dodatkowo stabilizuje i redukuje jej zużycie – po zmieszaniu ze słomą i wodą preparat tworzy trwały materac ściółkowy