RocketTheme Joomla Templates
     
Home arrow Produkty arrow Dla bydła arrow Zalety produktu
Zalety produktu
  • Z pomocą produktu DESICAL® można zwalczać szczególnie w lecie groźne zakażenia wymion (Mastitis), które wywołane są przez różnego rodzaju bakterie (e –coli), mogące zagrozić nawet życiu zwierząt. Wszystkie patogenne bakterie potrzebują do swojego rozwoju środowiska o bardzo szerokim odczynie pH w zakresie od 4 -9. Stosowanie produktu DESICAL® powoduje długotrwałe podwyższenie pH do ok.12, co stanowi wartość śmiertelną dla większości drobnoustrojów chorobotwórczych. DESICAL® jest naturalnym produktem składającym się wyłącznie z ekologicznych składników mineralnych.
    W glebie rozkłada się całkowicie podnosząc dodatkowo wartość nawozową obornika.
  • Dodatkowe korzyści stosowania produktu DESICAL® to jego właściwości ściółkooszczędne lub ściółkozastępcze.
  • Zwiększając higroskopijność podściółki, powoduje on, że można go stosować znacznie mniej. Ma to istotne znaczenie w obliczu rosnących cen i trudności w zakupie i stosowaniu podściółek tradycyjnych typu słoma, trociny, piasek itp.  • Tendencje wzrostowe cen słomy zbożowej i rzepakowej, a także siana i trocin są spowodowane wysokimi cenami ropy i rozwojem techniki biopaliwowej.
  • O zakup tych surowców rywalizują z rolnikami już nie tylko zakłady produkujące brykiety opałowe ale także nowoczesne ciepłownie, które ze względu na wyższą rentowność tej formy przetwarzania słomy, mogą zaoferować sprzedającemu korzystniejsze ceny niż rolnik chcący jej użyć jako podściółki.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »